Artykuł prof. Bartosza Grzybowskiego wybrany jako jedno z odkryć roku 2021 przez Chemistry World

30 grudnia 2021

„Chemistry World” wydawane przez Royal Society of Chemistry przygotowało na koniec roku przegląd najbardziej aktualnych badań roku 2021.

Wśród wyróżnionych materiałów znalazł się artykuł pt.  „Chemists discover fewer but more complex reactions, analysis of millions of transformations reveals” odnoszący się do publikacji grupy prof. Bartosza Grzybowskiego w Angewandte.

Publikacja prof. Bartosza Grzybowskiego Is organic chemistry really growing exponentially? w Angewandte Chemie International Edition została doceniona przez Chemistry World. Przedstawione fragmenty wywiadu z prof. Bartoszem Grzybowskim oraz komentarze naukowców z całego świata: Guillaume Berionni z Uniwersytetu w Namur w Belgii, Jean-Louis Reymonda z Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii, Marii Fernández-Herrera z Cinvestav Mérida w Meksyku czy Davida Nagib z Uniwersytetu Stanowego Ohio w USA stanowią ciekawą lekturę i zmuszają do własnych przemyśleń na przedstawiony temat.

Zapraszamy do lektury!