Nagroda naukowa „Marii Curie” za rok 2018 dla prof. Doroty Gryko!!!

28/10/2019

W dniu 23 października 2019 r podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wręczono Nagrodę Naukową im. Marii Curie (Maria Curie Prize). Nagroda ta jest przyznawana za wyjątkowo ważne dla danej dyscypliny indywidualne lub zespołowe osiągnięcia i odkrycia naukowe.

Miło nam poinformować, że tegorocznymi laureatami został Zespół Naukowców: dr hab. Mariusz Trytek i dr hab. Aneta Ptaszyńska (Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS), dr hab. Grzegorz Borsuk (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) oraz prof. dr hab. Dorota Gryko (Instytut Chemii Organicznej PAN w Warszawie). Nagrodę przyznano za „Odkrycie nowych właściwości biologicznych związków porfirynowych przydatnych w zwalczaniu wewnątrzkomórkowych pasożytów pszczół”.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów naukowych!!!

Comments are closed.